Öğrenim Ücretleri

2021- 2022 Akademik Yılı ve Öncesinde Kayıt Olmuş Öğrenciler İçin 2022 - 2023 Akademik Yılı KDV Hariç Öğrenim Ücretleri (TL)

Not: İlan edilen ücretler sadece ÖSYM Giriş Bursu alan öğrencilerin ücretleridir.ÖSYM Giriş Bursu dışındaki (Tercih, bölge indirimi gibi) burslar/indirimler eklendiğinde oluşacak eğitim ücretleri kişiye özel olduğu için mali kayıt döneminde kayit.kapadokya.edu.tr adresinde hesaplanacaktır.

Peşin Ödeme: Yıllık eğitim-öğretim ücretinin tamamı, kayıt sırasında, peşin olarak, üniversitemizin banka hesaplarına doğrudan, havale veya EFT yapılarak veya limiti yeterli tüm banka kredi kartları ile tek çekimle ödenebilir.

Taksitli Ödeme: Yıllık eğitim-öğretim ücreti, limiti yeterli İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Garanti, Akbank, QNB Finansbank; Maximum, World ve Bonus kredi kartları ile beş veya on eşit taksitle ödenebilir. Bonus ve Wordcard ile yapılan taksitlendirme işlemlerinde bankalar tarafından beş takside üç, on takside iki ilave taksit verilmektedir.

Eğitim-öğretim ücretlerinin kredi kartına ödeme talimatı (mail order) verilerek ödenmesi de mümkündür. Bu seçeneğin tercih edilmesi halinde, açıklanan peşin ücretin %25’i kredi kartı ile ödenir, kalan tutarın aylık beş veya on eşit taksitle ödenmesi taahhüt edilir.

Yukarıdaki ücretlere %8 KDV dahil değildir.

Ücretlere KDV dahil değildir.

Kredi ile ders almada ve yaz okulunda (sömester ve hazırlık) taksitli ödeme yapılmaz.

Peşin Ödemelerde Havale veya EFT yapılabilir. Eğer peşin ödeme seçeneği kullanılacak ise;

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81
Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC. Kimlik No

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;
- İsteğe bağlı ödeme
- Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)
- Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC Kimlik No

Taksitli işlem veya kredi kartı ile peşin ödeme yapılacak ise;
Ödeme sayfasından (mali kayıt işlemleri başladığında aktif olacaktır) kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Sayfaya giriş yapmak için kullanılacak kullanıcı adı, kayit.kapadokya.edu.tr adresindeki "Öğrenci Bilgi Formuna" girdiğiniz e-posta adresi; şifre ise öğrenci işleri otomasyonunda tanımladığınız şifredir.

Kredi Ücreti
Normal öğretim süresini aşmış (Uzatmış) öğrencilerin kredi ücreti lisans programlarında KDV hariç 935 TL, Çocuk Gelişimi (Uzaktan Öğretim) ve Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) programlarında KDV hariç 255, diğer ön lisans p rogramlarında KDV hariç 630'dir.